Začínal jste s prakticky neznámým konceptem NATURHOUSE v roce 2008. Doposud se Vám podařilo vybudovat síť o více než 90 poradnách v Česku a na Slovensku. Co je z Vašeho pohledu nejnáročnější při otevírání nové franchisové pobočky?

Mezi nejnáročnější body může patřit obecně otázka dostatku financí pro start podnikání. Většina franchisantů při startu svého podnikání nemá dostatek financí, to se však ve spolupráci s naší centrálou ve většině případů daří účinně řešit. Časově náročné může být nalezení vhodného místa pro umístění provozovny s optimálním nájmem, což přispívá k dosažení dobré ekonomiky provozu franchisy, a v neposlední řadě nalézt vhodné zaměstnance.

Ne každý, kdo chce začít podnikat, má zkušenosti a znalosti z oblasti práva, financí, marketingu atd. Mohou se také úplní „nováčci“ v oboru podnikání stát franchisanty NATURHOUSE?

Samozřejmě, rozhodující je chuť a elán naučit se podnikat a nebát se toho. Našimi nejlepšími franchisanty jsou například bývalé učitelky. Jejich příběhy jsou uvedeny zde: www.franchising.naturhouse-cz.cz. Ale nejen ony, v našich řadách našli uplatnění také například pojišťovací agenti, realitní makléři, farmaceuti, lékaři apod. Protože si uvědomujeme, že ne každý disponujete znalostmi a zkušenostmi z podnikání, připravujeme vstupní a průběžná školení jak pro budoucí, tak také stávající partnery, v nichž se dozví vše potřebné z různých oblastí. Tým našich odborníků na centrále jim pomůže také například s výběrem místa provozovny, s recruitementem vhodných zaměstnanců a doporučí naše prověřené dodavatele, čímž budoucí franchisant ušetří nemalé náklady hned v počátcích podnikání. V návaznosti na to jsme založili NATUHOUSE University, což je kompletní vzdělávací program ušitý přímo pro potřeby naší sítě. Účastníci procházejí praktickými kurzy psychologie, výživy, managementu a mohou získat titul MBA americké LIGS University v oboru Management výživového poradenství. Detailní informace jsou k dispozici zde: www.naturhouse-cz.cz.

Mohu jako franchisant aktivně působit na vlastní pobočce v roli zaměstnance?

Stále více našich franchisantů se aktivně podílí na chodu pobočky právě v rolích výživových poradců. Máme také majitele, kteří plní roli odborného asistenta. Pak jsou franchisanti, kteří k pobočce NATURHOUSE přistupují jako k investici, což znamená, že nejsou zaměstnaní na pobočce, ale mají své vlastní zaměstnance - výživovou poradkyni a asistentku. Pro všechny máme připravená vstupní a průběžná školení, protože se jednak obor zdravého životního stylu velice rychle vyvíjí, a také zavádíme stále nové produkty.

Domníváte se, že roste zájem Čechů o své zdraví a zdravou výživu?

Na trhu působí náš koncept již osmým rokem, proto mohu s klidným srdcem říci, že zájem české a slovenské populace o zdraví roste a nadále poroste. Našimi centry doposud prošlo více než 150 000 spokojených klientů. Zdraví je jedna z nejcennějších věcí, kterou člověk v životě má, a lidé si tuto skutečnost konečně začínají uvědomovat. Tomu také odpovídá fakt, že každým rokem otevíráme nové pobočky. Loni jsme v ČR vykázali nárůst tržeb o 10 % a na Slovensku dokonce o 45 %. Do budoucna lze proto očekávat zvyšující se zájem a tyto produkty a služby.

NATURHOUSE v číslech:

  • franchisa s nejnižším poplatkem na trhu pouze 600 € ročně
  • jediný koncept na trhu s kompletním vzděláváním v NATURHOUSE University, lze získat titul MBA
  • velikost poboček uzpůsobena také pro malá města s 9 000 obyvateli a výše
  • vstupní investice začíná na 290.000 Kč a obsahuje závoz zboží, kompletní vybavení poradny a finanční rezervu pro první měsíce provozu
  • propracovaná metoda založená na výživovém poradenství zdarma a dlouhodobé spolupráci s klientem s prokazatelnými terapeutickými výsledky
  • původem španělský koncept s 25letou tradicí nyní působí ve 40 zemích světa
  • celosvětově služby a produkty NATURHOUSE využilo na 5 500 000 lidí, kteří si zlepšili své životní návyky a štíhlou linii si umí udržet

Každým rokem se franchisový koncept NATURHOUSE umisťuje mezi TOP 100 globálními franchisami:

http://www.franchisedirect.com/top100globalfranchises/rankings/?year=2015

 

Bližší informace poskytne:
Ing. Petr Kouble
manažer franchisové sítě NATURHOUSE